جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

تولید کننده تجهیزات انتقال مواد و تامین کننده انواع گیربکس های صنعتی با نسبت و توان متفاوت

تسمه نقاله در خوزستان

تسمه نقاله در خوزستان از تجهیزات رایج و پرکاربرد در سیستم های انتقال بوده که به صورت گسترده در نوار نقاله ها مورد استفاده قرار می گیرد. این تسمه ها در انواع و ابعاد مختلفی طراحی می شوند تا بتوان از آنها در انواع نوار نقاله و تحت شرایط کاری مختلف استفاده کرد. البته استفاده از این تجهیزات با مزایای بسیاری همراه بوده که از جمله آنها می توان به افزایش سرعت اجرایی، افزایش راندمان کاری، کاهش هزینه ها و بالا رفتن ایمنی کارکنان و پرسنل اشاره کرد. تسمه نقاله ها معمولاً از مقاومت بالایی در برابر ضربه، فشار، سایش، خوردگی، حرارت و غیره برخوردار هستند و به همین دلیل می توان از آنها در شرایط کاری مختلف استفاده کرد. در ادامه به ضمن معرفی تسمه نقاله در خوزستان به انواع این تسمه ها، کاربردهای آن، نکات خرید، قیمت و نحوه خرید اینترنتی آن خواهیم پرداخت.

 

تسمه نقاله چیست؟

تسمه نقاله با به عبارت دیگر تسمه نوار نقاله از تجهیزات پرکاربرد در طراحی نوار نقاله بوده که نقش مهمی در عملکرد این دستگاه در فرایند انتقال مواد و کالاها دارد. این تجهیزات برای اولین بار در سال ۱۸۹۲ میلادی و در زمینه جابجایی و انتقال زغال سنگ و سایر سنگ های معدنی مورد استفاده قرار گرفتند و توسط شخصی به نام توماس رابینز طراحی شدند. بعدها فردی به نام هنری فورد به مونتاژ انبوه این تسمه ها پرداخت و آن را در دسترس عموم مردم قرار داد. تسمه نقاله در خوزستان با حالت نواری شکل و پیوسته ای که دارد بر روی بخش درام دستگاه که خود شامل دو غلتک بوده قرار می گیرد.

با چرخش الکتروموتور نوار نقاله، گشتاور لازم جهت چرخش غلتک ها فراهم می شود که با چرخش این اجزا تسمه نقاله شروع به حرکت می کند و مواد و کالاهایی که بر روی آن قرار می گیرند از سمت مبدأ به سمت مقصد منتقل می شوند. این تسمه ها ساختار لایه ای دارند و در طراحی آنها از سه لایه رویی، مرکزی و زیرین استفاده شده است. طراحی و ساختار لایه رویی تسمه نقاله بستگی به نوع مواد حمل شونده دارد و در طراحی لایه میانی این تجهیزات نیز از مواد مقاوم استفاده شده است تا تسمه مورد نظر از استحکام و دوام کافی برخوردار باشد.

مقاله پیشنهادی:  نوار نقاله در خراسان رضوی

تسمه نقاله در خوزستان

انواع تسمه نقاله در خوزستان

تسمه نقاله ها با توجه به نوع متریال بکار رفته در ساخت آنها به سه دسته تسمه نقاله پی وی سی، تسمه نقاله لاستیک طبیعی و تسمه نقاله پلی اورتان تقسیم بندی می شوند. از نوع پی وی سی این تجهیزات به دلیل طراحی و ساختار خاصی که دارند در صنایع غذایی و دارویی و به منظور جابجایی و انتقال مواد خوراکی و بهداشتی استفاده می شود.  نوع پلی اورتان این تسمه ها در زمینه جابجایی مواد شیمیایی و نفتی کاربرد دارد و از نوع لاستیکی این تجهیزات نیز می توان در انتقال سیمان، گچ، الوار، چوب، مواد معدنی و غیره استفاده کرد. همچنین امکان جابجایی و انتقال مواد نوک تیز با استفاده از تسمه های لاستیک طبیعی وجود دارد.

البته تقسیم بندی تسمه نقاله در خوزستان فقط بر اساس جنس و ساختار آن نبوده و این تجهیزات را می توان از نظر نوع مواد قابل حمل به دو دسته تسمه های حمل مواد عمومی و تسمه های حمل مواد بالک تقسیم بندی کرد. از تسمه های حمل مواد عمومی می توان برای جابجایی مواد معمولی با حجم و وزن پایین استفاده کرد. تسمه های حمل مواد بالک نیز برای جابجایی و انتقال موادی با این عنوان طراحی شده اند که از جمله آنها می توان به زغال سنگ، شن، ماسه، سنگ معدن، غلات، شکر، آرد و غیره اشاره کرد.

کاربردهای تسمه نقاله در خوزستان

از تسمه نقاله ها در بسیاری از حوزه های کاری استفاده می شود که از جمله آنها می توان به استفاده از این تجهیزات در حوزه توزیع کالا و فرایند انبار آن اشاره کرد. همچنین از تسمه نقاله در خوزستان می توان در فروشگاه های زنجیره ای، مراکز خرید و غیره نیز استفاده نمود. کاربرد دیگر تسمه نقاله به استفاده از آن در فرودگاه برمی گردد که به افزایش سرعت اجرایی در این حوزه کمک زیادی می کند. علاوه بر آن  از تسمه نقاله ها با توجه به جنس و طراحی که دارد در خطوط تولید کارخانه ها و در صنایع بزرگ و کوچک نیز استفاده می شود.

مقاله پیشنهادی:  نوار نقاله تردمیل یا تسمه نقاله تردمیل چیست؟

صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی، معادن و غیره از جمله صنایعی هستند که از این تسمه ها به صورت گسترده استفاده می شود. این تجهیزات به گونه ای طراحی شده اند که با استفاده از آنها می توان انواع مواد با ساختار نامنظم و با حجم متفاوت را به آسانی از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل کرد. از دیگر کاربردهای تسمه نقاله در خوزستان می توان به استفاده از این تجهیزات در پله های برقی و سیستم های انتقال مسافران در مسیرهای شیب دار اشاره کرد.

کاربردهای تسمه نقاله در خوزستان

نکات مهم در خرید تسمه نقاله در اهواز، آبادان، دزفول، شوشتر و خرمشهر

قبل از خرید تسمه نقاله در خوزستان لازم است به یک سری فاکتورها توجه شود تا یک تسمه با کیفیت و با عملکرد مناسب خریداری گردد. نکته اول در خرید تسمه نقاله که تأثیر زیادی بر عملکرد آن در شرایط کاری مختلف دارد نوع و مدل این تسمه ها بوده که لازم است متناسب با این شرایط انتخاب شود. به عنوان مثال در صنایع غذایی و دارویی بهتر است از تسمه های pvc استفاده شود و کار با دیگر تسمه ها توصیه نمی شود. نکته بعدی در خرید تسمه نقاله در خوزستان توجه به میزان استحکام و انعطاف پذیری آنها بوده که لازم است بر اساس شرایط و نیاز کاری انتخاب شود. برای شرایط کاری سخت و سنگین بهتر است از تسمه های با استحکام بالا استفاده شود.

نکته دیگر در خرید این تجهیزات توجه به ابعاد و ضخامت آنها بوده که لازم است بر اساس ظرفیت نوار نقاله و کارایی آن انتخاب شود. برای شرایط کاری سنگین که نیاز به جابجایی حجم بالایی از مواد بوده می توان از تسمه های با ابعاد و ضخامت بالا استفاده کرد. در کنار این موارد لازم است به برند سازنده تسمه نیز توجه شود که تأثیر زیادی بر کارایی و دوام آن در شرایط کاری مختلف دارد. تسمه هایی که توسط برندهای معتبر عرضه می شوند به دلیل کیفیت ساخت بالایی که دارند از عملکرد و دوام بالایی نیز برخوردار هستند.

مقاله پیشنهادی:  نوار نقاله در زنجان

قیمت تسمه نقاله در خوزستان

قیمت تسمه نقاله در اهواز، آبادان، دزفول، شوشتر و خرمشهر متفاوت بوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این بخش به معرفی آنها می پردازیم. اولین عامل مؤثر بر قیمت تسمه نقاله در خوزستان ابعاد و ضخامت این تسمه ها بوده که تأثیر زیادی بر ظرفیت و کارایی آنها در شرایط کاری مختلف دارد. هر چه ابعاد و ضخامت تسمه بالاتر باشد قیمت عرضه آن نیز بیشتر خواهد بود. عامل مؤثر دیگر بر قیمت این تجهیزات نوع و مدل آنها بوده که در انواع مختلفی چون تسمه پی وی سی، پلی اورتان و غیره عرضه می شوند. هر کدام از این مدل ها به دلیل طراحی و ساختاری که دارند از قیمت خاصی برخوردار هستند.

از دیگر فاکتورهای مؤثر بر قیمت تسمه نقاله در خوزستان می توان به نوع متریال بکار رفته در این تجهیزات و کیفیت ساخت آنها اشاره کرد. هر چه کیفیت ساخت نوار نقاله بالاتر باشد و در ساخت آن از مواد مرغوب تر استفاده شده است با قیمت بالاتری عرضه می شود. برند و شرکت تولیدکننده تسمه نقاله عامل دیگری است که باعث تفاوت در قیمت نهایی این تجهیزات می شود. تسمه های عرضه شده توسط برندهای معتبر و مشهور به دلیل کیفیت ساخت بهتری که دارند از قیمت بالاتری برخوردار هستند. در آخر نباید تأثیر فروشنده ها را بر قیمت عرضه این تجهیزات را نادیده گرفت.

قیمت تسمه نقاله در خوزستان

خرید اینترنتی تسمه نقاله در اهواز، آبادان، دزفول، شوشتر و خرمشهر

اگر ساکن خوزستان و دیگر شهرهای این استان هستید و قصد خرید تسمه نقاله را دارید به روش اینترنتی نیز می توانید این تجهیزات را خریداری نمایید. در روش خرید اینترنتی تسمه نقاله در خوزستان نیازی به مراجعه حضوری به فروشگاه و صرف زمان و هزینه های اضافی برای این کار نیست. علاوه بر آن در روش خرید اینترنتی امکان مشاهده و سفارش انواع تسمه نقاله به صورت شبانه روزی و در تمام روزهای هفته وجود دارد که همین مسئله نیز باعث تسهیل فرایند خرید آنها می شود. در بین فروشگاه های معتبر در زمینه عرضه تسمه نقاله ما فروشگاه ره آوران صنعت قومس را به شما معرفی می کنیم که بهترین مدل های تسمه نقاله را با کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *