جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

تولید کننده تجهیزات انتقال مواد و تامین کننده انواع گیربکس های صنعتی با نسبت و توان متفاوت

تسمه نقاله در گیلان

 تسمه نقاله در گیلان از تجهیزات رایج در کانوایرها بوده که نقش مهمی در عملکرد و کارایی آنها در فرایندهای کاری دارد. امروزه از تسمه ها به صورت گسترده در صنایع استفاده می شود و به دلیل ساختار انعطاف‌ پذیر و مقاومی که دارند از آنها می توان در شرایط کاری مختلف استفاده کرد. تسمه نقاله ها ساختار، طراحی و ابعاد متفاوتی دارند تا بتوان از آن در زمینه های مختلف کاری استفاده کرد.

افزایش راندمان کاری، کاهش زمان انتقال و افزایش ایمنی سیستم اجرایی از مزایای استفاده از تسمه یا نوار نقاله است. با توجه به نقش پررنگ این تجهیزات در طراحی کانوایرها و کاربرد بسیار آنها در زمینه جابجایی و حمل مواد، در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی تسمه نقاله در گیلان به کاربرد این تسمه ها، انواع آنها، نکات ضروری در خرید این تجهیزات، عوامل مؤثر بر قیمت و نحوه خرید اینترنی آنها بپردازیم که امیدواریم مورد استفاده شما مخاطبان قرار گیرد.

 

معرفی تسمه نقاله

تسمه نقاله از اجزای مهم در طراحی نوار نقاله بوده که از کاربرد گسترده ای در بسیاری از حوزه ها برخوردار است. تسمه نقاله در گیلان از نظر جنس و ساختار در انواع مختلفی عرضه می شود تا بتوان از آنها در شرایط کاری مختلف استفاده کرد. اولین تسمه نقاله توسط شخصی به نام توماس رابینز در سال ۱۸۹۲ طراحی شد و در زمینه جابجایی و انتقال سنگ های معدنی و زغال سنگ مورد استفاده قرار گرفت. این تسمه ها به مرور زمان توسعه یافتند و امروزه از نقش مهمی در نوار نقاله ها و دیگر سیستم های اجرایی برخوردار هستند. تسمه نقاله با حالت نوار شکلی که دارد به صورت یک حلقه پیوسته به دور بخش درام نوار نقاله که شامل دو غلتک در ابتدا و انتهای دستگاه بوده قرار می گیرد.

مقاله پیشنهادی:  نوار نقاله در اردبیل

با چرخش موتور نوار نقاله و در نهایت چرخش غلتک ها شرایط برای حرکت تسمه نقاله و جابجایی مواد فراهم می شود. در طراحی تسمه ها از سه لایه یا پوشش با عناوین پوشش رویی، پوشش مرکزی و پوشش زیرین استفاده می شود که جنس پوشش رویی در این تجهیزات بستگی به شرایط کاری آنها و نوع مواد قابل حمل دارد. تسمه های مورد استفاده در نوار نقاله از مقاومت بالایی در برابر ضربه، فشار، حرارت و سایش برخوردار هستند.

انواع تسمه نقاله در گیلان

در تقسیم بندی تسمه نقاله ها بر اساس نوع مواد حمل کننده می توان گفت که این تجهیزات به دو دسته تسمه مناسب برای حمل مواد بالک و تسمه مناسب برای حمل مواد عمومی تقسیم بندی می شوند. از جمله موادی که در دسته مواد بالک جای می گیرند می توان به مواد معدنی، شن و ماسه، زغال سنگ، غلات، شکر و غیره اشاره کرد.

البته این تسمه ها را می توان بر اساس جنس و ساختاری که دارند در سه دسته تسمه لاستیکی طبیعی، تسمه پی وی سی (PVC) و تسمه پلی اورتان جای داد. کاربرد تسمه پی وی سی در انتقال مواد در حوزه صنایع غذایی و دارویی برای انتقال مواد خوراکی و بهداشتی بوده و تسمه پلی اورتان نیز در زمینه انتقال مواد شیمیایی و نفتی کاربرد دارد. از کاربرد تسمه لاستیک طبیعی نیز می توان به استفاده از آن در انتقال چوب، الوار، مواد معدنی، سیمان، گچ و غیره اشاره کرد.

انواع تسمه نقاله در گیلان

کاربردهای تسمه نقاله در گیلان

کاربرد تسمه نقاله گسترده بوده و از این تجهیزات در بسیاری از حوزه های کاری استفاده می شود که از جمله آنها می توان به فرودگاه ها، فروشگاه های زنجیری، مراکز خرید و غیره اشاره کرد. البته این تجهیزات در حوزه صنایع نیز از کاربرد گسترده ای برخوردار هستند که می توان از آنها در صنایع بزرگ و کوچک استفاده کرد. صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی، معدنی و غیره از جمله صنایعی هستند که از این تسمه ها به صورت گسترده استفاده می شود از دیگر کاربردهای تسمه نقاله در گیلان می توان به استفاده از آن در مسیرهای شیب دار برای انتقال مسافران و در پله های برقی اشاره کرد. همچنین این تسمه ها به گونه ای طراحی شده اند که با استفاده از آنها بتوان مواد با اشکال و ساختار نامنظم را نیز جابجا کرد.

به گفته وب سایت matrex اصل کار تسمه نقاله شامل قرار دادن تسمه نقاله در حرکت بر روی صفحه کشویی است. این تسمه توسط یک درام استوانه ای یا گرد هدایت می شود. علاوه بر این، هر چه سطح تماس بیشتری با درام داشته باشد، چسبندگی بهتری دارد.

نکات مهم در خرید تسمه نقاله در رشت، بندر انزلی، لاهیجان، لنگرود و تالش

اگر به دنبال تهیه یک تسمه باکیفیت، با دوام و با کارایی لازم هستید توصیه می کنیم قبل از خرید این تجهیزات به یک سری نکات و فاکتورها توجه داشته باشید که در این بخش به معرفی آنها می پردازیم. نکته اول در خرید تسمه نقاله در گیلان توجه به کیفیت متریال بکار رفته در طراحی این تسمه ها و کیفیت ساخت آنها بوده که تأثیر مستقیمی بر کارایی و دوام آنها خواهد داشت. تسمه هایی که در طراحی آنها از مواد مرغوب و با کیفیت بالا استفاده شده است از دوام و طول عمر بیشتری برخوردار هستند. نکته دوم در خرید این تسمه ها توجه به ضخامت و ابعاد آنها بوده که تأثیر زیادی بر عملکرد و دوام آنها در نوار نقاله دارد.

مقاله پیشنهادی:  تسمه نقاله در اصفهان

تسمه های عریض که از ضخامت بالایی نیز برخوردار هستند در مقایسه با دیگر تسمه ها برای شرایط کاری سخت و سنگین مناسب تر هستند و استفاده از آنها باعث افزایش ظرفیت کاری نوار نقاله نیز می شود. نکته بعدی در خرید تسمه نقاله در گیلان توجه به نوع و مدل این تسمه ها بوده که هر کام از آنها برای شرایط کاری مشخصی طراحی شده اند به عنوان مثال در حوزه صنایع غذایی و دارویی بهتر است از تسمه های پی وی سی استفاده شود. در آخر چنان چه به دنبال تسمه های با کیفیت و با دوام بالا هستید لازم است این تجهیزات را از برندها و شرکت های معتبر و نام آشنا در این زمینه خریداری کنید.

عوامل مؤثر بر قیمت تسمه نقاله در گیلان

قیمت تسمه نقاله تحت تأثیر یک سری عوامل و فاکتورها بوده که در این بخش به بررسی آنها می پردازیم. اولین عامل مؤثر بر قیمت این تسمه ابعاد و ضخامت آنها بوده که بر ظرفیت کاری نوار نقاله نیز تأثیرگذار خواهد بود. تسمه هایی که به صورت عریض و با ضخامت بالا عرضه می شوند از قیمت بالایی برخوردار هستند. عامل تأثیرگذار دیگر بر قیمت تسمه نقاله در گیلان برند و شرکت سازنده آنها بوده که باعث تفاوت در قیمت تمام شده آنها می شود. تسمه هایی که توسط شرکت های معتبر طراحی و عرضه می شوند به دلیل عملکرد و کارایی بهتری که دارند از قیمت بالایی نیز برخوردار هستند.

علاوه بر این موارد نوع و برند تسمه نیز می تواند بر قیمت نهایی آن تأثیرگذار باشد. هر کدام از تسمه هی موجود در بازار به دلیل جنس و ساختاری که دارند از قیمت ویژه ای برخوردار هستند. البته کیفیت متریال بکار رفته در ساخت این تجهیزات و کیفیت ساخت آنها نیز می تواند بر کارایی، دوام و قیمت تسمه نقاله در گیلان تأثیرگذار باشد. در آخر فروشنده ها نیز باعث ایجاد تفاوت در قیمت عرضه این تجهیزات می شوند که لازم است بدان توجه شود.

مقاله پیشنهادی:  رعایت نکات ایمنی در هنگام کار با نوار نقاله ها

عوامل مؤثر بر قیمت تسمه نقاله در گیلان

خرید اینترنتی تسمه نقاله در رشت، بندر انزلی، لاهیجان، لنگرود و تالش

علاقه مندان به استفاده از تسمه نقاله در گیلان می توانند این تجهیزات را به صورت اینترنتی خریداری نمایند. این روزها از روش خرید اینترنتی به دلیل مزایای بسیاری که دارد به صورت گسترده استفاده می شود. در این روش امکان مشاهده انواع تسمه نقاله همراه با مشخصات و قیمت آنها از طریق سایت های فروش به صورت ۲۴ ساعته و در تمام روزهای هفته وجود دارد و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به فروشگاه نیست که همین مسئله نیز باعث تسهیل در فرایند خرید این تجهیزات و صرفه جویی در زمان و هزینه های خریداران می شود. در بین فروشگاه های معتبر در زمینه عرضه تسمه نقاله ما فروشگاه ره آوران صنعت قومس را به شما معرفی می کنیم که با کیفیت ترین مدل های تسمه نقاله را با قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *