جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

تولید کننده تجهیزات انتقال مواد و تامین کننده انواع گیربکس های صنعتی با نسبت و توان متفاوت

راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری

راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری به خریداران کمک می کند تا یک دستگاه کاربردی و متناسب با نیاز و شرایط کاری را تهیه و خریداری نمایند. در تعریف نوار نقاله بارگیری می توان گفت که این دستگاه از انواع پرکاربرد نوار نقاله در بسیاری از حوزه های کاری بوده که به طور ویژه در زمینه بارگیری و تخلیه انواع بار و کالاها مورد استفاده قرار می گیرد. از نوار نقاله بارگیری با عنوان کانوایر بارگیری یا نوار نقاله تخلیه نیز یاد می شود و به دلیل طراحی و کاربری خاصی که دارد از آن می توان در فرایند جابجایی و انتقال انواع بار در ابعاد و اوزان مختلف استفاده کرد. همچنین این دستگاه ها در انواع و مدل های مختلفی طراحی و عرضه می شوند که در راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری لازم است به این فاکتور توجه ویژه شود.

از انواع پرکاربرد نوار نقاله بارگیری می توان به نوار نقاله بارگیری چندبخشی، نوار نقاله بارگیری هیدرولیکی، نوار نقاله بارگیری با قابلیت تنظیم شیب و ارتفاع، نوار نقاله بارگیری پرتابل، نوار نقاله بارگیری کشویی و غیره اشاره کرد. در طراحی این کانوایرها از اجزا و قطعات مختلفی استفاده شده است که از جمله آنها می توان به تسمه، الکتروموتور، درام، رولیک و غیره اشاره کرد که هر کدام از آنها از عملکرد خاصی در طراحی نوار نقاله برخوردار هستند. با توجه به ویژگی ها و قابلیت های بسیار این نوار نقاله ها در زمینه بارگیری، در این مطلب قصد داریم در قالب راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری به چند نکته و فاکتور مهم در خرید این تجهیزات بپردازیم که امیدواریم مورد توجه شما مخاطبان و خریداران قرار گیرد.

 

مدل کانوایر در راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری

اولین نکته در خرید نوار نقاله بارگیری توجه به نوع و مدل این نوار نقاله ها بوده که لازم است بر اساس شرایط و نیاز کاری انتخاب شوند. همان طور که اشاره کردیم نوار نقاله های بارگیری در انواع و مدل های مختلفی طراحی و عرضه می شوند تا بتوان از آنها در شرایط کاری مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال برای جابجایی و انتقال انواع بار و کالاها در سطوح غیریکسان می توان از نوار نقاله  بارگیری با قابلیت تنظیم ارتفاع و شیب استفاده کرد که به بهبود فرایند بارگیری و افزایش راندمان کاری در  آن کمک زیادی می کند.

نوع و مشخصات بار در راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری

نکته مهم دیگر در انتخاب نوار نقاله بارگیری توجه به مشخصات بار و کالاهایی است که قرار است توسط این دستگاه ها مورد جابجایی و انتقال قرار گیرند. در ابتدا لازم است مشخص شود که از کانوایر بارگیری برای انتقال چه کالاهایی و با چه ابعاد و وزنی استفاده می شود. اگر قصد استفاده از این کانوایرها برای جابجایی بار و کالاهای با ابعاد بزرگ و سنگین را دارید لازم است از دستگاه های با ظرفیت بالا استفاده نمایید تا از راندمان کاری لازم برخوردار باشند و به دستگاه نوار نقاله نیز فشاری وارد نشود. در طرف مقابل جهت جابجایی و انتقال بارهای سبک می توان از کانوایرهای بارگیری با ظرفیت پایین نیز استفاده کرد که از قیمت پایینی نیز برخوردار هستند و راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری لازم است بدان توجه شود.

مقاله پیشنهادی:  نوار نقاله در هرمزگان

نوع و مشخصات بار در راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری

شرایط محیطی در راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری

نوار نقاله بارگیری که قصد خریداری آن را دارید لازم است با محیط و شرایط کاری مورد نظر شما سازگاری لازم را داشته باشد. به عنوان مثال در شرایط کاری مرطوب می بایست از کانوایرهای با مقاومت بالا در برابر رطوبت استفاده شود تا دچار خوردگی نشوند و بتوان از آنها برای مدت زمان طولانی استفاده کرد.

همچنین در شرایط کاری گرم و در مجاورت حرارت نیز لازم است از کانوایرهای بارگیری مقاوم در برابر گرما استفاده شود. از طرفی اگر قصد استفاده از نوار نقاله بارگیری در فرایند انتقال مواد غذایی را دارید لازم است کانوایر مورد نظر شما از قابلیت شست و شو برخوردار باشد تا بتوان برای دفعات متعدد آن را شست و شو داد و از ایجاد آلودگی در مواد غذایی جلوگیری شود.

منبع تغذیه در راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری

از فاکتورهای مهم در انتخاب نوار نقاله بارگیری توجه به منبع تغذیه این دستگاه ها بوده که تأثیر زیادی بر عملکرد و راندمان آنها خواهد داشت. در ابتدا لازم است انتخاب منبع تغذیه نوار نقاله بارگیری بر اساس شرایط کاری انجام شود. بدین صورت که در صورت دسترسی به برق تک فاز لازم است از نوار نقاله با منبع تغذیه تک فاز استفاده شود و چنان چه دسترسی لازم به برق سه فاز وجود داشته باشد می توان از نوار نقاله با منبع تغذیه سه فاز نیز استفاده کرد.

مورد دیگر در راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری توجه به مشخصات فنی به ویژه ولتاژ و آمپر کانوایر بوده تا یک دستگاه سازگار با شرایط کاری را خریداری نمایید. همچنین حجم کاری مورد انتقال و میزان سختی فرایند کاری نیز می تواند بر انتخاب منبع تغذیه نوار نقاله بارگیری و توان آن تأثیرگذار باشد که لازم است در خرید این تجهیزات بدان توجه شود.

الزامات ایمنی در راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری

در هر فرایند کاری جهت پیشگیری از آسیب های وارده به بخش تجهیزات و پرسنل اجرایی بهتر است به مسائل ایمنی توجه ویژه ای شود. این مسائل هم می توان از طریق پرسنل اجرایی مورد پیگیری قرار گیرد و هم به عنوان تجهیزات ایمنی در طراحی دستگاه های اجرایی مورد استفاده قرار گیرند. از آن جایی که نوار نقاله های بارگیری از دستگاه های مهم در فرایند بارگیری کالاها هستند رعایت مسائل ایمنی در این دستگاه ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بر همین اساس توصیه می شود کانوایرهایی برای این کار انتخاب و خریداری گردد که در آنها از تجهیزات ایمنی استفاده شده باشد تا در صورت ایجاد هر گونه مشکل احتمالی در فرایند اجرایی با کنترل عملکرد کانوایر از بروز خسارت های جدی در این زمینه جلوگیری شود.

شیب انتقال مواد در راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری

نکته مهم دیگر در انتخاب و خرید نوار نقاله بارگیری توجه به شرایط کاری و شیب انتقال مواد بوده که لازم است نوار نقاله بر اساس آن انتخاب شود. اگر قصد استفاده از این دستگاه ها در مسیرهای افقی و مستقیم را دارید از مدل های افقی این کانوایرها نیز می توانید استفاده نمایید. با این وجود چنان چه مسیر جابجایی مواد افقی نبوده و لازم است فرایند انتقال کالاها با شیب مشخصی انجام شود لازم است از مدل های شیب دار این تجهیزات استفاده گرد.

مقاله پیشنهادی:  توزین نوار نقاله یا نوار نقاله توزین چیست؟

البته در برخی مدل های این نوار نقاله ها نیز از درپوش هایی در اطراف آنها استفاده شده است که مانع افتادن و سقوط کالاها در مسیرهای شیب دار می شوند که می توانند انتخاب مناسبی برای شما در این زمینه کاری باشد. چنان چه اختلاف سطح و ارتفاع جابجایی کالاها در فرایند بارگیری بیشتر از حد معمول بود بهتر است از کانوایر عمودی یا الواتور برای این کار استفاده گردد.

قابلیت حمل آسان در راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری

از دیگر فاکتورهایی که در هنگام خرید نوار نقاله بارگیری بهتر است مورد توجه قرار گیرد قابلیت حمل آسان آنها بوده تا بتوان از این دستگاه ها در شرایط کاری مختلف استفاده کرد. اگر قصد استفاده از این دستگاه ها در بیش از یک مکان را دارید بهتر است مدل های سبک که از قابلیت حمل آسان تری برخوردار هستند را خریداری نمایید که این موضوع از اهمیت بالایی در راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری برخوردار است.

از آن جایی که کانوایرهای بارگیری فلزی از وزن بالایی برخوردار هستند و جابجایی آنها مشکل است، می توان از کانوایرهای مدولار پلاستیکی که به نسبت از وزن پایین تری برخوردار هستند برای کار در شرایط کاری مختلف استفاده کرد. جابجایی این دستگاه ها و کار با آنها به دلیل وزن پایین تری که دارند در مقایسه با نوار نقاله های فلزی آسان تر است.

در دسترس بودن قطعات یدکی در راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری

این موضوع که هیچ دستگاه و قطعه ای عمر دائمی ندارد و ممکن است پس از مدتی استفاده دچار خرابی شود برای همه ما روشن است. بر همین اساس بهتر است دستگاهی خریداری شود که قطعات یدکی آن در بازار موجود باشد تا در صورت خرابی قطعات اصلی بتوان قطعات یدکی را با آنها جایگزین کرد. در نوار نقاله بارگیری نیز از اجزا و قطعات مختلفی استفاده شده است که امکان خرابی آنها در شرایط کاری مختلف وجود دارد.

لذا قبل از اقدام به خرید کانوایر بارگیری بهتر است از وجود قطعات یدکی آنها در بازار اطمینان حاصل شود تا در صورت خرابی این دستگاه ها بتوانید قطعات جدید را با قطعات آسیب دیده جایگزین نمایید. عدم در دسترس بودن قطعات یدکی کانوایر می تواند تعمیر آن را به تأخیر بیندازد و باعث تعطیلی طولانی مدت فرایند کاری شما شود. همچنین این دستگاه ها را از مراکزی خریداری نمایید که محصولات خود را با اعطای گارانتی در اختیار خریداران قرار می دهند.

در دسترس بودن قطعات یدکی در راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری

سهولت تعمیر دستگاه در راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری

یکی از مشکلاتی که می تواند باعث تعطیلی طولانی مدت فرایند بارگیری شود خرابی نوار نقاله و قطعات بکار رفته در طراحی آن بوده که لازم است به این مسئله توجه ویژه ای شود. تعویض قطعات کانوایر از جمله تسمه و لوازم جانبی آن امری زمان بر بوده که می تواند باعث تأخیر در فرایند بارگیری و به تعویق افتادن آن شود. بر همین اساس توصیه می شود از نوار نقاله هایی در فرایند بارگیری استفاده گردد که تعمیر آسان و سریعی داشته باشد تا هم برای راه اندازی مجدد آن به زمان زیادی نیاز نباشد و هم نیازی به تعویض قطعات و جایگزینی آنها با قطعات جدید وجود نداشته باشد.

مقاله پیشنهادی:  مزایا و معایب استفاده از نوار نقاله

موضوع دیگر در راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری نحوه دسترسی به قطعات تعویضی این دستگاه ها بوده تا در صورت خرابی کامل این قطعات و نیاز به تعویض آنها به زمان زیادی جهت دسترسی به قطعات جدید نیاز نباشد. به عبارت دیگر نوار نقاله بارگیری مورد نظر خود را از تولیدکننده ای خریداری نمایید که دسترسی به قطعات جایگزین آن آسان باشد.

توجه به قیمت در راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری

قیمت نوار نقاله بارگیری از دیگر فاکتورهای مهم در خرید این تجهیزات بوده که خود به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این بخش به معرفی آنها می پردازیم. اولین عامل مؤثر بر قیمت کانوایر بارگیری مدل آنها بوده که معمولاً بر اساس نیاز کاری انتخاب شود. مدل های مختلف کانوایر بارگیری به دلیل طراحی و ساختار خاصی که دارند از قیمت متفاوتی برخوردار هستند. فاکتور مؤثر دیگر بر قیمت این تجهیزات ابعاد و ظرفیت آنها بوده که اغلب بر اساس شرایط کاری انتخاب می شود. نوار نقاله هایی که با ابعاد بزرگ و ظرفیت بالا عرضه می شوند به دلیل کارایی بیشتری که دارند از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت این دستگاه ها که در راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری لازم است بدان توجه شود نوع متریال بکار رفته در طراحی این کانوایرها و کیفیت ساخت قطعات آنهاست. نوار نقاله هایی که قطعات تشکیل دهنده آنها از کیفیت ساخت بهتری برخوردار هستند به دلیل کارایی و دوام بهتر از قیمت بالاتری برخوردارند. در آخر برند تولید کننده نوار نقاله بارگیری و فروشنده های این تجهیزات نیز می توانند بر قیمت تمام شده آنها تأثیرگذار باشند. نوار نقاله هایی که توسط برندهای محبوب و نام آشنا عرضه می شوند به دلیل کیفیت ساخت بهتری که دارند از قیمت بالاتری برخوردار هستند. فروشنده ها نیز با توجه به رویکرد کاری خاصی که دارند این دستگاه ها را با قیمت های متفاوتی عرضه می کنند.

نحوه خرید نوار نقاله بارگیری

اگر قصد خرید مدل های مختلف نوار نقاله بارگیری را دارید علاوه بر روش حضوری به صورت اینترنتی نیز می توانید این تجهیزات را خریداری نمایید. امروزه از روش خرید اینترنتی به دلیل مزایایی که دارد استقبال بیشتری به عمل آمده و به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. به این دلیل که در روش خرید اینترنتی نیازی به مراجعه حضوری به فروشگاه های عرضه کننده این تجهیزات نیست و همین امر نیز باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های خریداران می شود.

از طرف دیگر در روش خرید اینترنتی امکان مشاهده محصولات و خرید آنها از طریق سایت های فروش به صورت ۲۴ ساعته و در تمام ایام هفته وجود دارد و همین موضوع به تسهیل فرایند خرید کمک زیادی می کند. در این بخش از راهنمای خرید نوار نقاله بارگیری قصد داریم فروشگاه ره آوران صنعت قومس را به شما معرفی کنیم که بهترین مدل های نوار نقاله بارگیری را با کیفیت بالا و قیمت مناسب در اختیار خریداران قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *