جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

تولید کننده تجهیزات انتقال مواد و تامین کننده انواع گیربکس های صنعتی با نسبت و توان متفاوت

نوار نقاله در فارس

نوار نقاله در فارس در انواع و  ابعاد مختلفی عرضه می شود و در بسیاری از زمینه های کاری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. هر جا که نیاز به افزایش سرعت اجرایی در فرایند جابجایی و انتقال مواد باشد از نوار نقاله می توان به عنوان یک انتخاب مناسب و مطمئن برای این کار استفاده کرد. با توجه به مزایا و کاربردهای گسترده این تجهیزات در بسیاری از زمینه های کاری، در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی نوار نقاله به عملکرد این دستگاه، مزایا و کاربردهای آن، انواع نوار نقاله، نکات مهم در انتخاب و خرید این دستگاه ها، عوامل مؤثر بر  قیمت و نحوه خرید نوار نقاله در فارس بپردازیم.

معرفی نوار نقاله در فارس

نوار نقاله از دستگاه های رایج و پرکاربرد در زمینه انتقال و حمل انواع مواد و کالاها بوده که با عنوان تسمه نقاله یا کانوایر نیز شناخته می شود. از این دستگاه ها با توجه به شرایط کاری می توان به دو صورت افقی و شیب دار استفاده کرد.  ابعاد و ظرفیت کانوایر تأثیر زیادی بر عملکرد و کارایی آن در فرایندهای کاری مختلف دارد و به افزایش راندمان سیستم های اجرایی کمک زیادی می کند. در ساخت نوار نقاله ها از اجزا و بخش های مختلفی استفاده شده که از جمله آنها می توان به بخش تسمه، الکتروموتور، گیربکس، شاسی، غلتک ها (درام)، رولیک ها، سفت کن نوار و بخش کنترل کننده دستگاه اشاره کرد. تسمه نوار نقاله به صورت یک حلقه بسته غلتک ها را دو طرف کانوایر در برمی‌ گیرد و عرض آن می تواند بر ظرفیت نوار نقاله تأثیرگذار باشد.

عملکرد کانوایر در خرید نوار نقاله در فارس

الکتروموتور مورد استفاده در طراحی نوار نقاله کار راه اندازی این دستگاه را بر عهده دارد که با استارت آن گشتاور لازم جهت حرکت غلتک ها در بخش درام فراهم می شود. البته این گشتاور در فاصله بین الکتروموتور و درام دستگاه از طریق بخش گیربکس قابل تنظیم خواهد بود. گشتاور خروجی از گیربکس باعث چرخش غلتک ها در بخش درام شده که با چرخش این اجزا زمینه برای حرکت تسمه نقاله فراهم می شود. در نهایت کالاهایی که بر روی بخش ورودی نوار نقاله قرار گرفته اند با حرکت تسمه از بخش ورودی به بخش خروجی منتقل می شوند که از طریق گیربکس دستگاه می توان سرعت حرکت و جابجایی آنها را متناسب با نیاز کاری کنترل کرد.

مقاله پیشنهادی:  رعایت نکات ایمنی در هنگام کار با نوار نقاله ها

مزایای نوار نقاله در خرید نوار نقاله در فارس

در کار با کانوایر نیازی به استخدام نیروی اجرایی با تعداد بالا نیست و این دستگاه به تنهایی قادر خواهد بود حجم بالایی از مواد و کالاها را با سرعت بالا از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل کند. بر همین اساس می توان گفت که کار با نوار نقاله ها با افزایش سرعت اجرایی و صرفه جویی در زمینه ها همراه خواهد بود. از طرف دیگر با کاهش نیاز به نیروی اجرای میزان خطای انسانی در فرایندهای اجرایی کاهش می یابد که این مسئله باعث افزایش ایمنی سیستم اجرایی می شود. در آخر کار با نوار نقاله با کاهش فضای اشغال شده در فرایندهای کاری همراه خواهد بود و امکان استفاده از آنها در فضاهای محدود و با دسترسی پایین نیز وجود دارد.

کاربردها نوار نقاله در فارس

طراحی و کاربری نوار نقاله ها به گونه ای بوده که می توان از آنها در بسیاری از زمینه های کاری استفاده کرد که از جمله آنها می توان به استفاده از این تجهیزات در فروشگاه ها، نانوایی ها، فرودگاه ها، انبارها، پست خانه ها و بخش تولید و توزیع کارگاه ها، کارخانه ها و غیره اشاره کرد. البته موارد استفاده از نوار نقاله در فارس فقط به این موارد محدود نبوده و از این دستگاه ها می توان در فرایند جابجایی و انتقال مواد در صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی، کشاورزی، سیمان و معادن نیز استفاده کرد.

انواع کانوایر در خرید نوار نقاله در فارس

طراحی نوار نقاله ها با توجه به نیاز و شرایط کاری می تواند متفاوت باشد تا بتوان از آنها در حوزه های مختلف کاری استفاده کرد. بر همین اساس این دستگاه ها با توجه به نوع طراحی که دارند در انواع و مدل های مختلفی عرضه می شوند که از پرکاربردترین آنها می توان به نوار نقاله ثابت، نوار نقاله دستچین، نوار نقاله تونلی، نوار نقاله هیدرولیکی، نوار نقاله تسمه ای، نوار نقاله ناودانی، نوار نقاله تلسکوپی، نوار نقاله زنجیری، نوار نقاله استاکر، نوار نقاله شیب دار، نوار نقاله بارگیری، نوار نقاله غلتکی، نوار نقاله آکاردئونی، نوار نقاله حلزونی (اسکرو کانوایر)، نوار نقاله اسپیرال، نوار نقاله پیاله ای، نوار نقاله فرودگاهی، نوار نقاله سنگ شکن، نوار نقاله بازیافت زباله و نوار نقاله زنجیری موتور سیکلت اشاره کرد.

مقاله پیشنهادی:  نوار نقاله در زنجان

نکات مهم در انتخاب و خرید نوار نقاله در شیراز، مرودشت، جهرم، فسا و کازرون

از جمله فاکتورهایی که قبل از خرید نوار نقاله در فارس لازم است به آنها توجه ویژه ای شود می توان به نوع و مدل این دستگاه ها، برند و شرکت تولیدکننده آنها، ابعاد نوار نقاله و ظرفیت آن، نوع متریال بکار رفته در طراحی این تجهیزات و کیفیت ساخت قطعات آنها اشاره کرد. هر کدام از مدل های نوار نقاله (زنجیری، تسمه ای، هیدرولیکی و غیره) از طراحی، ساختار و کاربری ویژه ای برخوردار هستند که قبل از خرید نوار نقاله در هرمزگان لازم است بدان توجه شود.

از طرفی کانوایرهایی که در طراحی آنها از مواد مرغوب و قطعات با کیفیت ساخت بالا استفاده شده است از مقاومت و دوام بالایی برخوردار هستند و یک انتخاب مناسب برای شرایط های کاری سخت و سنگین به شمار می روند. فاکتور بعدی در خرید نوار نقاله در فارس برند سازنده این دستگاه بوده که تأثیر زیادی بر عملکرد، کارایی و طول عمر آنها خواهد داشت. برندهای معتبر و محبوب به دلیل عرضه دستگاه های با کیفیت و با دوام بالا می توانند یک انتخاب مناسب برای شما باشند. در آخر برای شرایط کاری سنگین بهتر است دستگاه های با ظرفیت بالا خریداری شوند.

قیمت کانوایر در شیراز، مرودشت، جهرم، فسا و کازرون

برای آگاهی از قیمت نوار نقاله در فارس می توانید به فروشگاه های فعال در این زمینه مراجعه کنید و  قیمت این تجهیزات را از بخش فروش این فروشگاه ها جویا شوید. با این وجود قیمت این دستگاه ها به عوامل و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که قبل از خرید نوار نقاله در فارس لازم است مورد توجه قرار گیرند. از جمله این فاکتورها می توان به مدل کانوایر، برند یا شرکت سازنده آن، نوه مواد اولیه بکار رفته در ساخت این دستگاه، کیفیت ساخت قطعات آن، ابعاد کانوایر، ظرفیت این دستگاه و فروشنده ها اشاره کرد.

مقاله پیشنهادی:  روغن مناسب برای گیربکس های صنعتی

کانوایرهایی که توسط شرکت های معتبر و محبوب طراحی می شوند به دلیل کیفیت ساخت عالی و دوام بالایی که دارند با قیمت بالایی عرضه می شوند. همچنین هر کدام از مدل های تسمه ای، زنجیری، ناودانی، هیدرولیکی و غیره نوار نقاله به دلیل طراحی و کاربری خاصی که دارند از قیمت متفاوتی برخوردار هستند. در آخر نوار نقاله هایی که با ابعاد بزرگ طراحی می شوند و از قدرت و ظرفیت بالایی برخوردار هستند با قیمت بالایی نیز عرضه می شوند که در هنگام خرید نوار نقاله در فارس لازم است به این مشخصه توجه شود.

خرید نوار نقاله در فارس

برای خرید انواع نوار نقاله در شیراز، مرودشت، جهرم، فسا و کازرون می توانید این تجهیزات را از فروشگاه های معتبر که سابقه طولانی در زمینه عرضه این تجهیزات دارند خریداری نمایید، از آن جایی که فروشگاه های بسیاری در زمینه عرضه این دستگاه ها فعالیت دارند ما  فروشگاه ره آوران صنعت قومس را به شما معرفی می کنیم که جدیدترین مدل های نوار نقاله را از بهترین برندها در اختیار مشتریان قرار می دهد. دستگاه های عرضه شده در این فروشگاه در کنار کارایی بالا از قیمت مناسبی برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *