جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

تولید کننده تجهیزات انتقال مواد و تامین کننده انواع گیربکس های صنعتی با نسبت و توان متفاوت

نوار نقاله در مرکزی

نوار نقاله در مرکزی از دستگاه های پرکاربرد در زمینه جابجایی و حمل مواد و اجسام بوده که در صنایع نیز مورد استفاده قرار می گیرد. نوار نقاله ها در انواع و مدل های مختلفی طراحی می شوند تا بتوان از آنها در شرایط کاری مختلف استفاده کرد. کار با این دستگاه ها باعث افزایش سرعت اجرایی و راندمان کاری در سیستم های انتقال می شود. با توجه به نقش مهم  این تجهیزات در بسیاری از حوزه های کاری، در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی نوار نقاله ها به معرفی اجزا و قطعات تشکیل دهنده آنها، انواع این دستگاه ها، مزایا، کاربردها، نکات ضروری در انتخاب این تجهیزات، قیمت تمام شده و نحوه خرید نوار نقاله در مرکزی بپردازیم که امیدواریم مورد توجه و استفاده شما مخاطبان قرار گیرد.

نوار نقاله چیست؟

نوار نقاله یا کانوایر از تجهیزات پرکاربرد در زمینه جابجایی و انتقال مواد بوده که با عنوان تسمه نقاله (Conveyor Belt) نیز شناخته می شود. با استفاده از این تجهیزات می توان انواع مواد فله ای و بسته بندی شده را به صورت بدون وقفه و با سرعت بالا جابجا کرد. فرایند انتقال مواد با استفاده از کانوایرها به دو صورت افقی و در ارتفاع قابل اجرا خواهد بود که برای حالت اول از کانوایرهای مستقیم و حالت دوم از کانوایرهای شیب دار استفاده می شود.

نوع طراحی نوار نقاله ها و کیفیت قطعات بکار رفته در ساختار آنها تأثیر زیادی بر عملکرد و کارایی این دستگاه ها در فرایندهای کاری مختلف دارد. همچنین امکان جابجایی انواع مواد و کالاها با ابعاد و وزن بالا با استفاده از این تجهیزات به صورت پیوسته و برای یک سیکل زمانی طولانی وجود دارد. در آخر کیفیت ساخت قطعات کانوایر دلیلی بر عملکرد مطمئن و دوام بالای این دستگاه بوده که در هنگام خرید نوار نقاله در مرکزی لازم است بدان توجه شود.

مقاله پیشنهادی:  آموزش تنظیم نوار نقاله

اجزای تشکیل دهنده نوار نقاله

در طراحی نوار نقاله ها از اجزا و قطعات مختلفی استفاده شده است که هر کدام از آنها نقش مهمی در عملکرد این دستگاه ها دارند. تسمه یا نوار از اجزای مهم در طراحی نوار نقاله بوده که بسته به مدل دستگاه و نوع کاربری آن به دو صورت پلاستیکی و فلزی طراحی می شود. همچنین عرض تسمه بسته به کاربری دستگاه و ظرفیت کاری آن می تواند متفاوت باشد. الکتروموتور و گیربکس نیز بخش محرک نوار نقاله را تشکیل می دهند که هر کدام از آنها در انواع و مدل های مختلفی طراحی می شوند.

از گیربکس های رایج در کانوایرها می توان به گیربکس هلیکال، خورشیدی، مخروطی و حلزونی اشاره کرد. از دیگر بخش های مهم در طراحی نوار نقاله می توان به بخش درام اشاره کرد که در طراحی آن از دو غلتک با عناوین غلتک محرک و غلتک متحرک استفاده می شود. در کانوایرها از بخش سفت کن نوار نیز به منظور تنظیم میزان سفتی نوار استفاده می شود. رولیک ها نیز با ساختار گردانی که دارند به بهبود حرکت اجسام بر روی نوار نقاله کمک زیادی می کنند. در نهایت کلیه اجزا و قطعات نوار بر روی بخشی با عنوان بدنه یا شاسی کانوایر سوار می شوند.

اجزای تشکیل دهنده نوار نقاله

مزایای کانوایر در خرید نوار نقاله در مرکزی

نوار نقاله ها به دلیل نوع طراحی و کاربری که دارند از مزایای بسیاری برخوردار هستند که از جمله آنها می توان به تأثیر این دستگاه ها بر افزایش سرعت اجرایی فرایندهای کاری و بالا رفتن راندمان آنها اشاره کرد. علاوه بر آن استفاده از کانوایرها باعث کاهش نیاز به نیروی انسانی در فرایندهای کاری مختلف می شود که این موضوع هم باعث کاهش خطای انسانی در فرایندهای اجرایی و هم صرفه جویی در هزینه های آن می گردد. همچنین کار با نوار نقاله ها با کاهش فضای اشغال شده همراه خواهد بود.

کاربردهای نوار نقاله در مرکزی

نوار نقاله ها به دلیل ویژگی ها و مزایای بسیاری که دارند از کاربردهای گسترده ای برخوردار هستند که از جمله آنها می توان به استفاده از این تجهیزات در فرایند انتقال قطعات و کالاها در انبارها، کارگاه ها و بخش تولید و مونتاژ کارخانه ها اشاره کرد. همچنین این دستگاه ها از کاربرد گسترده ای در فروشگاه ها، فرودگاه ها، نانوایی ها، پست خانه ها و غیره برخوردار هستند. از دیگر کاربردهای کانوایرها می توان به استفاده از آنها در صنایع غذای، شیمیایی، دارویی، کشاورزی و معادن اشاره کرد.

مقاله پیشنهادی:  نوار نقاله در کرمان

انواع کانوایر در خرید نوار نقاله در مرکزی

کانوایرها با تنوع بالایی طراحی می شوند تا بتوان از آنها در بسیاری از حوزه های کاری و در شرایط کاری مختلف استفاده کرد. از انواع و مدل های مختلف کانوایر می توان به کانوایر ثابت، کانوایر شیب دار، کانوایر بارگیری، کانوایر اسپیرال، کانوایر آکاردئونی، کانوایر پیاله ای، کانوایر تسمه ای، کانوایر هیدرولیکی، کانوایر زنجیری موتور سیکلت، کانوایر غلتکی، کانوایر زنجیری، کانوایر ناودانی، کانوایر تلسکوپی، کانوایر فرودگاهی، کانوایر سنگ شکن، کانوایر تونلی، کانوایر حلزونی، کانوایر دستچین، استاکر کانوایر و کانوایر بازیافت زباله اشاره کرد.

نکات مهم در انتخاب نوار نقاله در اراک، ساوه، خمین، محلات و دلیجان

توجه به یک سری نکات و فاکتورها قبل از خرید نوار نقاله در مرکزی باعث می شود یک دستگاه با کیفیت و متناسب با شرایط کاری انتخاب گردد. از این رو در این بخش قصد داریم به یک سری از این نکات و فاکتورها  بپردازیم که می تواند راهنمای خوبی برای شما در انتخاب این تجهیزات باشد. نکته اول در خرید نوار نقاله در مرکزی توجه به نوع و مدل این دستگاه ها بوده که معمولاً بر اساس نیاز کاری انتخاب و خریداری می شوند. در هر حوزه کاری لازم است از نوار نقاله ای متناسب با شرایط و ویژگی های آن حوزه استفاده شود.

نکته بعدی در خرید این تجهیزات توجه به ابعاد و ظرفیت آنها بوده که تأثیر زیادی بر عملکرد این دستگاه ها و دوام آنها دارد. به عنوان مثال در شرایط کاری سخت و سنگین لازم است از نوار نقاله های با ظرفیت کاری بالا استفاده شود. از دیگر نکات مهم در خرید نوار نقاله در مرکزی توجه به نوع متریال بکار رفته در طراحی این دستگاه ها و برند سازنده آنها بوده که تأثیر زیادی بر عملکرد و طول عمر آنها دارد. کانوایرهایی که توسط برندهای معتبر و نام آشنا عرضه می شوند به دلیل کیفیت ساخت بالایی که دارند از دوام بالایی نیز برخوردار هستند.

مقاله پیشنهادی:  نوار نقاله در خراسان رضوی

نکات مهم در انتخاب نوار نقاله در اراک، ساوه، خمین، محلات و دلیجان

قیمت کانوایر در اراک، ساوه، خمین، محلات و دلیجان

عوامل و فاکتورهای متعددی وجود دارد که می تواند بر قیمت نوار نقاله در مرکزی تأثیرگذار باشد که در این بخش به معرفی آنها می پردازیم. اولین عامل مؤثر بر قیمت کانوایرها نوع و مدل این تجهیزات بوده که هر کدام از آنها از طراحی و ساختار خاصی برخوردار هستند. عامل دومی که می تواند بر قیمت این تجهیزات تأثیرگذار باشد برنده سازنده آنها بوده که در هنگام خرید نوار نقاله در مرکزی لازم است بدان توجه شود. نوار نقاله هایی که توسط برندهای معتبر و محبوب عرضه می شوند به دلیل عملکرد بهتری که دارند از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

ظرفیت نوار نقاله و ابعاد آن از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت این تجهیزات بوده که بر عملکرد و کارایی آنها تأثیرگذار خواهد بود. در آخر چنان چه به دنبال یک کانوایر با دوام و با کیفیت ساخت بالا هستید لازم است هزینه بالایی را برای خرید این دستگاه ها صرف نمایید؛ چرا که هر چه کیفیت ساخت قطعات نوار نقاله بالاتر باشد و در طراحی آن از مواد مرغوب تر استفاده شده باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود که در هنگام خرید نوار نقاله در مرکزی لازم است به این فاکتورها توجه شود.

خرید نوار نقاله در مرکزی

چنان چه ساکن اراک، ساوه، خمین، محلات، دلیجان و دیگر شهرهای استان مرکزی هستید و قصد خرید مدل های مختلف کانوایر را دارید لازم است به فروشگاه های معتبر در این زمینه مراجعه نمایید. از آن جایی که فروشگاه های بسیاری در زمینه عرضه این تجهیزات فعالیت دارند ما فروشگاه ره آوران صنعت قومس را به شما معرفی می کنیم که با کیفیت ترین مدل های نوار نقاله را از محبوب ترین برندها در اختیار خریداران قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *