جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

تولید کننده تجهیزات انتقال مواد و تامین کننده انواع گیربکس های صنعتی با نسبت و توان متفاوت

تسمه نقاله در اصفهان

تسمه نقاله در اصفهان در انواع و مدل های مختلفی در دسترس بوده که می توان از آنها در شرایط کاری مختلف استفاده کرد. این تسمه ها به گونه ای طراحی شده اند که بتوان از آنها در طراحی نوار نقاله و در زمینه جابجایی و انتقال انواع مواد و کالاها با ابعاد و اشکال مختلف استفاده کرد. تسمه نقاله ها در کنار مقاومت کششی و دوام بالایی که دارند از قیمت مناسبی نیز برخوردار هستند که باعث می شود از کاربرد گسترده ای به ویژه در صنایع برخوردار باشند. با توجه به نقش مهم این تسمه ها در طراحی نوار نقاله و کاربرد گسترده آنها در زمینه های مختلف کاری، در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی تسمه نقاله در اصفهان به انواع این تسمه ها، کاربردهای آنها، نکات مهم در خرید این تجهیزات، قیمت و نحوه خرید آنها بپردازیم.

معرفی تسمه نقاله (conveyor belt)

تسمه نقاله با به طور کامل تر تسمه نوار نقاله از اجزای و بخش های تشکیل دهنده نوار نقاله یا کانوایر بوده که تأثیر زیادی بر عملکرد و کارایی این دستگاه دارد. با استفاده از تسمه نقاله و یا به طور کلی تر نوار نقاله می توان انواع مواد و کالاها را به آسانی و با سرعت بالا از یک نقطه به نقطه دیگر جابجا کرد. تسمه نقاله در اصفهان تأثیر زیادی بر روند کاری صنایع مختلف دارند و به افزایش راندمان و بهره وری آنها کمک زیادی می کنند.

در طراحی نوار نقاله تسمه ها بر روی غلتک های نوار نقاله یا بخش درام دستگاه  قرار می گیرد. در نهایت با حرکت غلتک ها بخش تسمه نیز به حرکت درآمده و شرایط برای جابجایی مواد فراهم می شود. در طراحی تسمه نوار نقاله از سه لایه با عناوین لایه زیرین، لایه مرکزی و لایه رویی استفاده می شود که جنس هر کدام از این لایه ها بسته به زمینه کاری تسمه می تواند متفاوت باشد.

مقاله پیشنهادی:  نوار نقاله در همدان

انواع تسمه نقاله در اصفهان

تسمه ها از نظر نوع مواد حمل شونده به دو دسته تسمه های طراحی شده برای حمل مواد معمولی و تسمه های طراحی شده برای حمل مواد بالک تقسیم بندی می شوند. از تسمه های طراحی شده برای حمل مواد معمولی اغلب در فواصل کوتاه و برای جابجایی مواد با حجم و وزن پایین استفاده می شود، در حالی که تسمه های طراحی شده برای حمل مواد بالک معمولاً برای جابجایی مواد سنگین و در حجم بالا مانند زغال سنگ، شن و ماسه، مواد معدنی و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین تسمه نقاله در اصفهان از نظر جنس و ساختار در انواع مختلفی چون تسمه با لاستیک طبیعی، تسمه با پوشش پلی اورتان و تسمه پی وی سی (pvc) در دسترس است. از تسمه های با پوشش لاستیکی جهت حمل گچ، سیمان، مواد معدنی و غیره استفاده می شود. تسمه های پی وی سی نیز در زمینه جابجایی مواد در صنایع غذایی، دارویی و کاربرد دارند. از موارد استفاده از تسمه های با پوشش پلی اورتان می توان به کار با مواد شیمیایی و نفتی اشاره کرد.

انواع تسمه نقاله در اصفهان

کاربردهای تسمه نقاله در اصفهان

تسمه نوار نقاله به عنوان یکی از اجزای مهم در طراحی نوار نقاله از کاربردهای گسترده ای برخوردار است که از جمله آنها می توان به استفاده از این تجهیزات در زمینه توزیع و انبار محصولات و کالاها  اشاره کرد. از دیگر کاربردهای تسمه نقاله می توان به استفاده از آن در فروشگاه های زنجیره ای جهت جابجایی و انتقال مواد و کالاها اشاره کرد. همچنین از تسمه نقاله در اصفهان می توان در فرایند جابجایی و انتقال مواد با ساختار نامنظم نیز استفاده کرد.

البته کاربرد تسمه ها فقط به این موارد محدود نبوده و از این تجهیزات به صورت گسترده در صنایع غذایی، دارویی و غیره و همچنین در فرودگاه ها، مراکز خرید در طراحی پله برقی و غیره استفاده می شود. همچنین جنس تسمه و نوع طراحی آن نیز می تواند بر کاربری این تجهیزات تأثیرگذار باشد که لازم است در هنگام خرید آنها به این مسئله توجه شود.

مقاله پیشنهادی:  نوار نقاله در زنجان

نکات مهم در خرید تسمه نقاله در اصفهان، کاشان، خمینی شهر، نجف آباد و شاهین شهر

توجه به یک سری نکات و فاکتورها قبل از خرید تسمه نقاله در اصفهان باعث می شود تا یک محصول باکیفیت و با کارایی مورد نظر خریداری گردد که در این بخش به بررسی آنها خواهیم پرداخت. اولین نکته در خرید این تسمه ها توجه به نوع و مدل آنها بوده که لازم است بر اساس نیاز و شرایط کاری انتخاب شود. به عنوان مثال برای کار در حوزه صنایع غذایی و دارویی بهت است از تسمه های پی وی سی استفاده شود که کارایی بهتری در این زمینه دارند. نکته دوم در خرید این تجهیزات توجه به ابعاد آنها بوده که تأثیر زیادی بر ظرفیت کاری آنها دارد.

همچنین تسمه مورد نظر باید متناسب با ساختار نوار نقاله و شرایط کاری آن باشد. نکته بعدی در خرید تسمه نقاله در اصفهان توجه به انعطاف پذیری و مقاومت کششی آن بوده که تأثیر زیادی بر عملکرد و دوام آن خواهد داشت. همچنین تسمه مورد نظر شما باید از مقاومت کافی در مقابل ضربه، رطوبت، مواد شیمیایی و غیره برخوردار باشد. از دیگر فاکتورهای مهم در خرید تسمه ها می توان به درجه حرارت محیط کاری آنها اشاره کرد. در صورت کار با نوار نقاله در شرایط دمایی بالا لازم است از تسمه های مقاوم در برابر حرارت استفاده شود. در آخر برای تهیه تسمه های باکیفیت و با دوام بالا بهتر است به برندها و شرکت های معتبر و محبوب در این زمینه مراجعه شود.

قیمت تسمه نقاله در اصفهان

یک سری فاکتور وجود دارد که می تواند بر قیمت تسمه نقاله در کاشان، خمینی شهر، نجف آباد و شاهین شهر تأثیرگذار باشد که لازم است در هنگام خرید این تجهیزات مورد توجه قرار گیرند. از جمله این فاکتورها می توان به مدل تسمه اشاره کرد که معمولاً بر اساس نیاز و شرایط کاری انتخاب می شود. تسمه های بکار رفته در طراحی نوار نقاله با توجه به جنس و طراحی که دارند از قیمت متفاوتی برخوردار هستند. فاکتور مؤثر دیگر بر قیمت تسمه نقاله در اصفهان ابعاد و ضخامت آن بوده که بر اساس نیاز کاری انتخاب می شود. هر چه ابعاد تسمه یا به عبارت دیگر طول و عرض تسمه بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

مقاله پیشنهادی:  روغن مناسب برای گیربکس های صنعتی

همچنین تسمه هایی که با ضخامت بالا عرضه می شوند در مقایسه با دیگر تسمه ها از قیمت بالاتری برخوردار هستند. نوع متریال بکار رفته در طراحی تسمه نقاله و کیفیت ساخت آن از دیگر فاکتورهایی است که باعث تغییر در قیمت آنها می شود. تسمه هایی که در طراحی آنها از مواد اولیه باکیفیت استفاده شده است به دلیل دوام بهتری که دارند از قیمت بالایی نیز برخوردار هستند. برند تولیدکننده تسمه از دیگر فاکتورهای مؤثر بر قیمت تسمه نقاله در اصفهان بوده که تأثیر مستقیمی بر کیفیت و دوام آن خواهد داشت. تسمه های تولید شده توسط برندهای معتبر و نام آشنا به دلیل کیفیت ساخت و دوام بالایی که دارند از قیمت بالایی نیز برخوردار هستند.

قیمت تسمه نقاله در اصفهان

خرید اینترنتی تسمه نقاله در اصفهان، کاشان، خمینی شهر، نجف آباد و شاهین شهر

اگر قصد خرید مدل های مختلف تسمه نقاله در اصفهان را دارید می توانید این تسمه ها را به صورت اینترنتی نیز خریداری نمایید. امروزه روش خرید اینترنتی به دلیل مزایایی که دارد بیشتر مورد توجه خریداران بوده و به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. در خرید اینترنتی تسمه نقاله نیازی به مراجعه حضوری به فروشگاه و صرف زمان و هزینه اضافی برای این کار نیست. همچنین در این روش امکان مشاهده مدل های مختلف تسمه به صورت شبانه روزی و در تمام روزهای هفته و سفارش آنها از طریق سایت های فروش وجود دارد. در آخر برای خرید این تسمه ها تنها کافی است به فروشگاه ره آوران صنعت قومس مراجعه کرده و تسمه مورد نظر خود را با کیفیت بالا و قیمت مناسب خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *