جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

تولید کننده تجهیزات انتقال مواد و تامین کننده انواع گیربکس های صنعتی با نسبت و توان متفاوت

نوار نقاله در کرج

نوار نقاله در کرج در انواع و ظرفیت های مختلفی در دسترس بوده و در بسیاری از زمینه های کاری مورد استفاده قرار می گیرد. کار با این دستگاه ها با افزایش سرعت اجرایی و صرفه جویی در هزینه ها همراه خواهد بود. همچنین امکان استفاده از نوار نقاله ها در فضاهای کاری مختلف و با دسترسی محدود نیز وجود دارد. با توجه به ویژگی ها و مزایای بسیار این تجهیزات و کاربرد گسترده آنها در بسیاری از حوزه های کاری، در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی نوار نقاله ها به اجزا و قطعات تشکیل دهنده این دستگاه ها، مزایای آنها، کاربردهای نوار نقاله، انواع آنها، نکات مهم در انتخاب این دستگاه ها، قیمت و چگونگی خرید نوار نقاله در کرج بپردازیم.

معرفی نوار نقاله

نوار نقاله یا کانوایر یک دستگاه کاربردی و رایج در زمینه انتقال مواد و کالاها بوده که از آن با عنوان تسمه نقاله نیز یاد می شود. با کمک این دستگاه ها می توان انواع مواد و کالاها را در راستای افقی و یا در ارتفاع جابجا کرد که برای حالت دوم لازم است از کانوایرهایی با طراحی شیب دار استفاده شود. نوار نقاله ها در انواع و مدل های مختلفی طراحی می شوند و در ابعاد و ظرفیت های متنوعی در دسترس هستند تا جوابگوی نیاز کاربران در شرایط کاری مختلف باشند. در ساخت این دستگاه ها از اجزا و قطعات مختلفی استفاده شده است که از جمله آنها می توان به الکتروموتور، تسمه، درام (غلتک ها)، گیربکس، رولیک ها، سفت کن نوار، شاسی، بخش کنترل کننده و غیره اشاره کرد.

جنس تسمه مورد استفاده در طراحی کانوایر بسته به مدل و نوع کاربری آن می تواند به صورت فلزی یا پلاستیکی باشد. همچنین در طراحی کانوایر از مدل های مختلف الکتروموتور استفاده می شود که از جمله آنها می توان به الکتروموتور شافت مستقیم، کرانویل، آویز و غیره اشاره کرد. کیفیت ساخت قطعات نوار نقاله تأثیر زیادی بر مقاومت و دوام آن دارد که در هنگام خرید نوار نقاله در کرج لازم است بدان توجه شود.

مقاله پیشنهادی:  آموزش تنظیم نوار نقاله

انواع کانوایر در خرید نوار نقاله در کرج

برای شرایط کاری مختلف لازم است از کانوایرهایی با طراحی و کاربری خاص استفاده شود و به همین دلیل این دستگاه ها در انواع و مدل های مختلفی طراحی و عرضه می شوند. از جمله مدل های پرکاربرد این دستگاه ها می توان به کانوایر ناودانی، کانوایر آکاردئونی، کانوایر تسمه ای، کانوایر ثابت، کانوایر زنجیری، کانوایر پیاله ای، کانوایر شیب دار، کانوایر تونلی، کانوایر اسپیرال، کانوایر تلسکوپی، کانوایر بارگیری، کانوایر زنجیری موتور سیکلت، کانوایر هیدرولیکی، کانوایر دستچین، کانوایر غلتکی، کانوایر حلزونی، کانوایر فرودگاهی، کانوایر سنگ شکن، کانوایر بازیافت زباله و استاکر کانوایر اشاره کرد.

انواع کانوایر در خرید نوار نقاله در کرج

عملکرد نوار نقاله (کانوایر) چگونه است؟

نیروی محرکه نوار نقاله از طریق بخش الکتروموتور تأمین می شود که این نیرو در قالب یک گشتاور خروجی به بخش درام که شامل یک جفت غلتک بوده منتقل می گردد. البته این گشتاور در میانه راه از بخش گیربکس دستگاه عبور می کند که مقدار آن متناسب با شرایط کاری قابل تنظیم خواهد بود. در نهایت این گشتاور با چرخش یکی از غلتک ها (غلتک محرک) و در پی آن غلتک متحرک شرایط را برای حرکت تسمه فراهم می کند که با چرخش تسمه نیز مواد و کالاها از محل ورودی دستگاه به بخش خروجی آن منتقل می شوند. از طریق گیربکس می توان سرعت حرکت تسمه را متناسب با نیاز کاری تنظیم نمود.

مزایای کانوایر در خرید نوار نقاله در کرج

در کار با کانوایرها نیازی به بکارگیری نیروهای اجرایی با تعداد بالا نیست و همین امر با کاهش هزینه های اجرایی همراه خواهد بود. همچنین با کاهش نیروهای اجرایی میزان خطای انسانی در فرایند کاری کاهش می یابد و این مسئله با افزایش ایمنی سیستم اجرایی و کارکنان آن همراه خواهد بود. از دیگر مزایای کار با این تجهیزات می توان به بالا رفتن سرعت اجرایی و راندمان کاری در سیستم های اجرایی اشاره کرد. علاوه بر آن با استفاده از این دستگاه ها می توان انواع مواد (فله ای و غیره) را با وزن بالا به صورت طولانی مدت و بدون وقفه جابجا کرد. در آخر این تجهیزات به دلیل طراحی خاصی که دارند امکان استفاده از آنها در فضاهای کوچک و با دسترسی محدود وجود دارد.

مقاله پیشنهادی:  انواع آپارات نوار نقاله

کاربردهای نوار نقاله (تسمه نقاله)

از نوار نقاله ها در بسیاری از زمینه های کاری استفاده می شود که از جمله آنها می توان به استفاده از این تجهیزات در جابجایی و انتقال کالاها در فرودگاه ها، فروشگاه ها، پست خانه ها، انبارها و غیره اشاره کرد. کاربرد دیگر کانوایرها به استفاده از آنها در بخش تولید و مونتاژ کارخانه ها برمی‌ گردد که از اهمیت بالایی در این زمینه کاری برخوردار هستند. البته کاربرد نوار نقاله ها فقط به این موارد ختم نمی شود و از این تجهیزات به صورت گسترده در صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی، بخش کشاورزی، معادن و غیره نیز استفاده می شود.

نکات مهم در انتخاب و خرید نوار نقاله در کرج

قبل از مراجعه به فروشگاه جهت خرید نوار نقاله در کرج لازم است به یک سری فاکتورها توجه شود که در این بخش به معرفی آنها می پردازیم. اولین فاکتور در خرید این تجهیزات برند سازنده آنها بوده که تأثیر زیادی بر کارایی و دوام آنها دارد. تسمه نقاله هایی که توسط برندهای محبوب طراحی می شوند از کیفیت و طول عمر بالایی برخوردار هستند. فاکتور دوم در خرید این تجهیزات نوع و مدل آنها (زنجیری، تسمه ای، هیدرولیکی و غیره) بوده که هر کدام از آنها برای شرایط و نیاز کاری خاصی طراحی شده اند.

ظرفیت این دستگاه ها و ابعاد آنها از دیگر فاکتورهایی هستند که در هنگام خرید نوار نقاله در کرج لازم است مورد توجه قرار گیرند. چنان چه قصد استفاده از کانوایر برای شرایط کاری سبک را دارید دستگاه های با ظرفیت و ابعاد پایین برای شرایط کاری مورد نظر شما مناسب و مقرون به صرفه هستند؛ در حالی که برای شرایط کاری سنگین لازم است از تجهیزات با ظرفیت بالا استفاده شود. در آخر قبل از خرید نوار نقاله در کرج لازم است به کیفیت ساخت قطعات و نوع متریال بکار رفته در ساخت آنها توجه شود تا یک دستگاه با کیفیت و با کارایی بالا خریداری گردد.

مقاله پیشنهادی:  نوار نقاله در هرمزگان

نکات مهم در انتخاب و خرید نوار نقاله در کرج

قیمت نوار نقاله در کرج، کمال شهر، نظرآباد و محمدشهر

از جمله عوامل و فاکتورهایی که می تواند بر قیمت تمام شده نوار نقاله در کرج تأثیرگذار باشد می توان به مدل این دستگاه ها، برند سازنده آنها، ابعاد و ظرفیت نوار نقاله، نوع متریال بکار رفته در طراحی این دستگاه و کیفیت ساخت قطعات آن اشاره کرد. هر چه کیفیت ساخت قطعات نوار نقاله بالاتر باشد و در ساخت آن از مواد با کیفیت تر استفاده شده باشد، به دلیل کارایی و دوام بالا از قیمت بیشتری نیز برخوردار هستند. مدل های مختلف نوار نقاله به دلیل طراحی و ساختار خاصی که دارند با قیمت های متفاوتی عرضه می شوند.

همچنین دستگاه هایی که با ظرفیت و ابعاد بالا عرضه می شوند به دلیل کارایی بیشتری که دارند از قیمت بالایی نیز برخوردار هستند که در هنگام خرید نوار نقاله در کرج لازم است به این فاکتورها توجه شود. در آخر کانوایرهایی که توسط برندهای معتبر و محبوب عرضه می شوند به دلیل طراحی باکیفیت تری که دارند از قیمت بالایی نیز برخوردار هستند.

خرید نوار نقاله در کرج، کمال شهر، نظرآباد و محمدشهر

خرید نوار نقاله در کرج می بایست از طریق فروشگاه های معتبر انجام شود که ما فروشگاه ره آوران صنعت قومس را به شما معرفی می کنیم که از معتبرترین فروشگاه ها در زمینه عرضه این تجهیزات بوده و جدیدترین مدل های نوار نقاله را با کیفیت ساخت بالا و قیمت مناسب در اختیار خریداران قرار می دهد. کانوایرهای عرضه شده در این مرکز از بهترین برندهای موجود در بازار بوده و از کارایی و دوام بالایی برخوردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *