جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

تولید کننده تجهیزات انتقال مواد و تامین کننده انواع گیربکس های صنعتی با نسبت و توان متفاوت

کاربرد نوار نقاله در صنعت

کاربرد نوار نقاله در صنعت بسیار گسترده بوده و این دستگاه از نقش بسیار مهمی در فرایند جابجایی و انتقال مواد در سیستم های اجرایی برخوردار است. این تجهیزات به دلیل طراحی و کاربری خاصی که دارند از مزایای بسیاری برخوردار هستند که از جمله آنها می توان به تأثیر این دستگاه ها بر افزایش سرعت اجرایی و راندمان کاری  در سیستم های اجرایی اشاره کرد. نوار نقاله ها در انواع و مدل های مختلفی طراحی و عرضه می شوند تا بتوان از آنها در شرایط کاری مختلف استفاده کرد. از مدل های پرکاربرد نوار نقاله در صنعت می توان به نوار نقاله زنجیری، نوار نقاله تسمه ای، نوار نقاله دستچین، نوار نقاله مدولار، اسکرو کانوایر، بلت کانوایر و غیره اشاره کرد.

در کار با این تجهیزات دیگر نیازی به استفاده از نیروی اجرایی با تعداد بالا نیست و همین امر نیز باعث صرفه جویی در هزینه های اجرایی و کاهش خطای انسانی نیز می شود. همچنین در کار با این دستگاه ها به دلیل ایمنی بالایی که دارند احتمال آسیب به سیستم و پرسنل اجرایی کاهش می یابد. در آخر با توجه به نقش مهم نوار نقاله ها در کیفیت اجرای فرایندهای کاری و کاربرد گسترده آنها در بسیاری از حوزه های صنعتی، در این مطلب قصد داریم در قالب یک سری عناوین به کاربرد نوار نقاله در صنعت بپردازیم که امیدواریم این مطالب مورد توجه و استفاده شما مخاطبان قرار گیرد.

کاربرد نوار نقاله در صنعت بسته ‌بندی

از کاربردهای متداول نوار نقاله می توان به استفاده از آن در صنعت بسته بندی اشاره کرد. این دستگاه ها به افزایش سرعت اجرایی در فرایند دسته بندی کمک زیادی می کنند و باعث افزایش راندمان کاری در این صنعت می شوند. همچنین با کمک ربات ها می توان فرایند دسته بندی از طریق نوار نقاله ها را مدیریت کرد و به افزایش کیفیت کاری آنها کمک نمود.

علاوه بر آن در کار با نوار نقاله ها در صنعت بسته بندی دیگر نیازی به استفاده از ماشین های صنعتی چون لیفتراک در فرایندهای اجرایی نیست و از طریق کانوایرها می توان حجم بالایی از مواد را بدون استفاده از این ماشین ها در سیستم اجرایی جابجا کرد. بلت کانوایرها از جمله دستگاه های کاربردی در زمینه جابجایی مواد در صنعت بسته بندی هستند که به طور گسترده در این حوزه کاری مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد نوار نقاله در صنعت بسته ‌بندی

کاربرد نوار نقاله در صنعت و خطوط مونتاژ

از دیگر کاربرد نوار نقاله در صنعت می توان به کار با این دستگاه در خطوط مونتاژ صنایع اشاره کرد. در این حوزه کاری لازم است قطعات مورد استفاده در مونتاژ دستگاه ها در زمان مشخص در یک مکان مناسب قرار گیرند که این کار از طریق کانوایرها امکان پذیر خواهد بود. علاوه بر آن استفاده از ربات ها در کنار نوار نقاله ها به بهبود فرایند تولید در خطوط مونتاژ کمک زیادی می کند.

مقاله پیشنهادی:  تسمه نقاله در مازندران

همچنین از طریق این تجهیزات می توان دسترسی اپراتورها به قطعات را در بخش های مختلف خطوط تسهیل کرد و راندمان کاری را در فرایند اجرایی افزایش داد. نوار نقاله های قابل نصب بر روی سقف از جمله نوار نقاله هایی هستند که در این حوزه کاری به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین استفاده از این تجهیزات در خطوط مونتاژ با افزایش ایمنی سیستم اجرایی و کارکنان آن همراه خواهد بود.

به گفته وب سایت lacconveyors کاربردهای سیستم نوار نقاله در تولید می تواند شامل استفاده در خط تولید خودرو، خط تولید کالاهای الکتریکی و خط تولید مواد غذایی برای مواد غذایی پخته شود.

کاربرد نوار نقاله در صنعت و در سیستم بازرسی

دیگر کاربرد نوار نقاله در صنعت که از اهمیت بالایی نیز برخوردار بوده استفاده از آن در سیستم بازرسی است که تأثیر زیادی بر فرایند اجرایی آن دارد. به عنوان مثال در برخی صنایع لازم است محصولات از نظر سلامت و کارکرد مورد بررسی قرار گیرند که با استفاده از نوار نقاله می توان به روند اجرایی آن کمک زیادی کرد. همچنین ممکن است در صنایع نیاز باشد یک محصول از نظر اندازه، شکل، وزن و غیره مورد ارزیابی قرار گیرد که می توان از نوار نقاله ها در کنار سایر تجهیزات برای این کار استفاده کرد.

در حالت کلی می توان گفت که نوار نقاله ها تجهیزات مناسبی برای خودکارسازی فرایندهای کاری هستند که می توان در حوزه ارزیابی و بازرسی درون خطی نیز مورد بهره برداری قرار گیرند. از طریق نصب دستگاه های بازرسی در کانوایرها می توان به عملیات کاری آنها در زمینه ارزیابی محصولات کمک کرد و در صورت وجود قطعات معیوب در بخش تولید، آنها را از رده خارج نمود. پس استفاده از کانوایرها در خطوط تولید و بازرسی می تواند به تحویل محصولات سالم و با کیفیت بالا به خریداران کمک زیادی کند.

کاربرد نوار نقاله در صنعت جهت جابجایی مواد سنگین

در برخی صنایع لازم است مواد سنگین مورد جابجایی قرار گیرند که فرایند جابجایی آنها ممکن است به طور مستمر و پیوسته از طریق نیروی انسانی یا ماشین آلات رایج در این زمینه امکان پذیر نباشد. علاوه بر آن ممکن است فرایند جابجایی این مواد به دلیل وزن بالایی که دارند هزینه بر باشد و از صرفه اقتصادی لازم برخوردار نباشد.

برخی مواد و محصولات به دلیل وزن بالایی که دارند معمولاً توسط اپراتورها قابل انتقال نیستند و جابجایی آنها از طریق ماشین های صنعتی نیز می تواند خطرساز باشد. در چنین شرایطی می توان از کانوایرها در صنایع مختلف استفاده کرد که با افزایش سرعت فرایند اجرایی به بالا رفتن راندمان کاری و کاهش هزینه ها در این زمینه کمک زیادی می کنند. با این کار هم در مصرف انرژی و هزینه ها صرفه جویی می شود و هم امنیت سیستم اجرایی و اپراتورها بالا می رود.

کاربرد نوار نقاله در صنعت مواد غذایی

از دیگر کاربرد نوار نقاله در صنعت می توان به استفاده از آن در صنایع غذایی اشاره کرد. با استفاده از این دستگاه می توان انواع مواد غذایی را با حفظ کیفیت و سلامت آنها از یک مکان به مکان دیگر منتقل کرد. از آن جایی که رعایت اصول بهداشتی در صنایع غذایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است نوار نقاله هایی که در این حوزه کاری مورد استفاده قرار می گیرند از قابلیت شست و شو برخوردار هستند و می توان بخش های مختلف آنها را شست و شو داد.

مقاله پیشنهادی:  نوار نقاله در تهران

نکته مهم دیگر در این زمینه حفظ کیفیت و طعم مواد غذایی در حین جابجایی بوده که کانوایرها تأثیر نامطلوبی بر این موضوع نخواهد داشت. کانوایر لوله ای از کانوایرهای کاربردی در این زمینه کاری بوده که از برخورد هر گونه آلودگی به سطح مواد غذایی در حین انتقال جلوگیری می کنند. در ساخت این کانوایرها از متریالی استفاده شده است که تأثیر نامطلوبی بر مواد غذایی در حین انتقال ندارند.

کاربرد نوار نقاله در صنعت جهت انتقال مواد فله

نحوه جابجایی مواد فله در صنایع از چالش های مهم در این حوزه کاری بوده که استفاده از نوار نقاله می تواند به تسهیل فرایند اجرایی آن کمک زیادی کند. با کمک کانوایرها می توان انواع مواد فله که از ساختار ریز و پودری برخوردار هستند را به آسانی از یک نقطه به نقطه دیگر جابجا کرد. همچنین امکان انتقال مواد فله در صنایع از طریق این تجهیزات در حجم بالا و به صورت مستمر و بدون وقفه وجود دارد.

جابجایی مواد فله با کانوایر تأثیری نامطلوبی بر ساختار و کیفیت آنها نخواهد داشت و از هدر رفتن آنها در حین انتقال نیز جلوگیری می کند. چنان چه مواد فله از ساختار دانه ای برخوردار باشند و امکان شکستن و خورد شدن آنها در حین جابجایی وجود داشته باشد از کانوایرها می توان جهت جابجایی ایمن این مواد استفاده کرد. از دیگر کاربرد نوار نقاله در صنعت می توان به استفاده از آن در تخلیه نخاله های ساختمانی اشاره کرد.

کاربرد نوار نقاله در صنعت جهت انتقال مواد فله

کاربرد نوار نقاله در صنعت جهت انتقال مواد چسبنده و سمی

از دیگر کاربرد نوار نقاله در صنعت می توان به استفاده از این تجهیزات در فرایند جابجایی و انتقال مواد شیمیایی، چسبنده و سمی اشاره کرد. از آن جایی که جابجایی مواد سمی و چسبنده توسط نیروهای انسانی می تواند برای آنها خطرساز باشد لازم است برای این کار از نوار نقاله استفاده شود. البته کانوایرهایی که در این حوزه کاری مورد استفاده قرار می گیرند از کیفیت ساخت بالایی برخوردار هستند و مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی دارند.

به همین دلیل این تجهیزات دچار خوردگی نمی شوند و برای مدت زمان طولانی قابل استفاده خواهند بود. همچنین سطح انتقال این دستگاه ها باید به گونه ای باشد که بتوان مواد چسبنده را به راحتی در آنها انتقال داد. از کانوایرهای پرکاربرد در کار با مواد شیمیایی و چسبنده می توان به اسکرو کانوایرها اشاره کرد که به صورت گسترده در این حوزه کاری مورد بهره برداری قرار می گیرند.

کاربرد نوار نقاله در صنعت جهت جابجایی مواد به طور عمودی

در برخی صنایع با توجه به نوع فرایند اجرایی لازم است انتقال مواد به صورت عمودی و با سرعت بالا انجام شود که نوار نقاله ها می توانند بهترین انتخاب برای این کار باشند. بر همین اساس برای جابجایی مواد از یک ارتفاع به ارتفاع دیگر می توان از ترکیب نوار نقاله های افقی و شیب دار استفاده کرد. البته در بخش هایی از حوزه کاری که محدودیت فضا وجود دارد می توان از کانوایرهای عمودی یا باکت الواتور برای این کار استفاده نمود.

مقاله پیشنهادی:  رعایت نکات ایمنی در هنگام کار با نوار نقاله ها

از طرفی کار با نوار نقاله ها جهت جابجایی مواد در راستای عمودی با افزایش راندمان و بهره وری آنها همراه بوده و سبب صرفه جویی در هزینه های اجرایی نیز می شود. همچنین ایمنی این دستگاه ها در فرایند انتقال مواد بالا بوده و در حین کار خطری تجهیزات و پرسنل اجرایی را تهدید نخواهد کرد.

کانوایر مدولار در کاربرد نوار نقاله در صنعت

کانوایر مدولار از کاربرد گسترده ای در صنعت برخوردار بوده و به صورت گسترده در صنایع غذایی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. در طرحی تسمه این دستگاه ها از قطعات پلاستیک استفاده شده است که در ابعاد کوچک و استاندارد در کنار هم قرار می گیرند. اتصال قطعات مدولار این دستگاه ها از طریق پین های ضد آب انجام می شود که از کیفیت ساخت و دوام بالایی برخوردار هستند. طراحی تسمه این کانوایرها به گونه ای بوده که از لیز خوردن مواد در حین جابجایی جلوگیری می کند.

این نوار نقاله ها به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند وزن های بالا را تحمل کنند و از استحکام بالایی نیز برخوردار هستند. از دیگر ویژگی های نوار نقاله مدولار می توان به مقاومت بالای آنها در برابر سایش و سازگار بالای آنها با برنامه‌ های انتقال مواد اشاره کرد. همچنین امکان جابجایی و انتقال مواد با لبه های تیز با استفاده از این دستگاه ها وجود دارد.

کانوایر دستچین در کاربرد نوار نقاله در صنعت

از دیگر کانوایرهای پرکاربرد در صنعت می توان به نوار نقاله دستچین اشاره کرد که در طراحی آن از مخزن لرزشی استفاده می شود. عملکرد این دستگاه بدین صورت بوده که با قرارگیری مواد بر روی مخزن نوار نقاله و لرزش آن، مواد از هم جدا شده و بخش هایی از آن بر روی کمربند نوار نقاله ریخته می شود.

از این دستگاه ها می توان در حوزه تولید و بسته بندی خشکبار و به منظور جداسازی سنگ و شن از آن استفاده کرد. همچنین این کانوایرها تجهیزات مناسبی برای جداسازی مواد با سایزهای مختلف هستند که در این زمینه نیز مورد بهره برداری قرار می گیرند. در طراحی این نوار نقاله ها از ویبراتورهای قوی و سبدهای با سایز مختلف استفاده می شود تا امکان دستچین کردن انواع مواد در آنها وجود داشته باشد.

خرید اینترنتی نوار نقاله (کانوایر یا تسمه نقاله)

اگر قصد خرید نوار نقاله یا کانوایر را دارید علاوه بر روش حضوری به صورت اینترنتی نیز می توانید این تجهیزات را خریداری نمایید. در روش خرید اینترنتی نوار نقاله نیازی به مراجعه حضوری به فروشگاه های عرضه کننده این تجهیزات نیست و همین امر نیز باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های خریداران می شود.

همچنین در این روش امکان مشاهده و سفارش انواع نوار نقاله به صورت ۲۴ ساعته و در تمام روزهای هفته از طریق سایت های فروش وجود دارد و همین موضوع نیز به تسهیل فرایند خرید آنها کمک زیادی می کند. از آن جایی که فروشگاه های بسیاری در زمینه عرضه انواع نوار نقاله یا کانوایر فعالیت دارند ما فروشگاه ره آوران صنعت قومس را به شما معرفی می کنیم که جدیدترین مدل های نوار نقاله را با کارایی بالا و قیمت مناسب در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *